Obecnie coraz częściej banki oferują klientom możliwość zawarcia umowy o lokaty online. To zdaniem bardzo wielu osób korzystna i przede wszystkim bardzo wygodna opcja. Obecnie jednak na pewno bez większych problemów mogą z takiej możliwości korzystać osoby mające konta w bankowości elektronicznej. Zazwyczaj bowiem mają możliwość wejścia w zakładkę inwestycje, gdzie prezentowane są idealnie dopasowane do ich potrzeb oferty lokat i innych produktów bankowych. Często to, na jakich warunkach zostanie zaproponowana klientowi lokata bank uzależnia od analizy jego wpływów na konto czy wydatków. Jednakże atrakcyjne oprocentowanie czy też okresy na jakie zawiera się umowy tego typu powodują, że coraz więcej osób poszukiwanie właściwych lokat zaczyna właśnie od ofert swojego banku.

Jeżeli jednak oferta banku nie jest satysfakcjonująca, na pewno można sprawdzić, co inne mają do zaoferowania. W tym celu dobrze jest wykorzystać na przykład internetowe porównywarki lokat, które pozwalają niezwykle szybko i przede wszystkim skutecznie znaleźć jak najlepszą dla siebie lokatę. Zazwyczaj bowiem na tego typ stronach przedstawiane są oferty niemalże wszystkich banków. Można wykonać ich porównanie według najbardziej interesujących kryteriów, na przykład długości trwania, wysokości oprocentowania czy nawet minimalnej kwoty jaką należy zapłacić aby można było zawrzeć z bankiem taką umowę. Dzięki możliwości skorzystania z tego typu stron wiele osób na pewno może zaoszczędzić przede wszystkim sporo czasu, który by musieli przeznaczyć a bieganie po bankach i zapoznawanie się z ich ofertą. Poza tym dzisiaj banki umożliwiaj ą coraz częściej także możliwość zawarcia takiej umowy przez Internet, co tym bardziej skłania do korzystania z takich opcji. Online również bez większych problemów można znaleźć opinie innych osób na temat ofert konkretnych banków. Zwłaszcza wpisy tych którzy zdecydowali się na skorzystanie z danej oferty na pewno mogą być bardzo pomocne podczas wybierania idealnych dla siebie.

Lokaty mogą przynieść dość zadowalający zysk jednak na pewno należy się uzbroić przede wszystkim w cierpliwość. Poza tym trzeba mieć świadomość, iż zyski nie będą zbyt wysokie i dlatego też jeżeli ktoś chce uzbierać dość wysoką sumę, zaczynając od niewielkiego wkładu własnego, zajmie mu to sporo czasu. Na pewno jednak jeżeli postępuje się dość systematycznie i według określonego planu, to wymarzona suma może się pojawić stosunkowo szybko. Oczywiście dobre wybranie właściwej lokaty to w zasadzie połowa sukcesu, dlatego też każdy powinien dobrze się nad tym zastanowić. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia, czym one się od siebie różnią, może skorzystać z pomocy fachowców lub też samodzielnie poszukać informacji na ten temat w Internecie.

Z pewnością wiele osób po inwestycji w pierwszą lokatę zyska już jakieś doświadczenie, na podstawie którego zdecyduje o tym, czy wybrać inny produkt czy też pozostać przy tej lokacie którą wybrali jako pierwszą. Z pewnością jest to dość ważne doświadczenie, gdyż dzięki temu zdobywa się pewne nowe umiejętności w kwestii inwestowania, co na pewno może zaowocować w przyszłości chęcią inwestycji w odmienny sposób. Obecnie lokaty są tak zróżnicowane że już ich wybór jest w pewien sposób lekcją inwestycji, gdyż od tego jak się wybierze zależy to, ile się zarobi. Na pewno w sytuacji gdy nie można samodzielnie się zdecydować dobrze jest skorzystać z pomocy fachowca. Przynajmniej pierwszym razem pomoże w wybraniu najlepszej opcji i także bez trudu pomoże zazwyczaj dokonać formalności aby lokatę założyć.


Małżeństwa mają lżej

23 Nov 2015 In:

Czy małżeństwo ma szanse na to, by pomimo wszystko otrzymać więcej pieniędzy? Wiadomo, że jeśli odkładamy je na zakupienie domu, to jednak z dwóch pensji łatwiej będzie nam odłożyć jakieś pieniądze. Jeśli natomiast chodzi o różnego rodzaju opcje takie jak kredyt na zakupienie domu, to również w przypadku dwóch osób pracujących istnieje możliwość nie tylko otrzymania większej kwoty pieniędzy, ale również znacznie bardziej atrakcyjnych warunków.

Jest to więc ogromna szansa szczególnie dla młodych małżeństw, które w miarę szybko będą chciały zamieszkać na swoim. Nie od dziś wiadomo, że przecież zawsze jeśli więcej osób pracuje w danym gospodarstwie domowym to można będzie dzięki temu nabrać świadomości, że jednak uda się posiadać znacznie bardziej prawidłowo rozplanowany budżet. Dla wielu banków lepszą opcją są dwie pensje, ponieważ nawet w sytuacji gdy jedna z osób straci stałe zatrudnienie to i tak dadzą radę w terminie spłacać konkretne zobowiązania. Od pewnego czasu kredyty na nieruchomości stają się coraz modniejsze, ponieważ jak wiadomo, wiele osób jest zainteresowany właśnie takimi opcjami. Czasy się zmieniają, a możliwość zamieszkania na swoim staje się coraz silniejsza. Dlatego jeśli naprawdę będzie nam na tym zależało, w każdym, czasie należy poważniej na pewne sprawy popatrzeć, oraz zobaczyć, że pomimo wszystko będzie to dla nas korzystne. Warunki kredytu bywają zróżnicowane, tak więc warto jest zorientować się w poszczególnych, by pomimo wszystko zdobyć się na podjęcie odpowiedniej decyzji. Każdy chciałby zamieszkać na swoim, jednak nie zawsze jest to możliwe w takim terminie, w jakim to sobie wymarzyliśmy. Dlatego tak duże znaczenie będzie miało sprawdzenie poszczególnych ofert, jak i również wybranie takiej, z której sami będziemy zadowoleni. Jeśli jesteśmy w danym banku naprawdę bardzo długo, można będzie śmiało stwierdzić, że negocjowanie warunków będzie się mogło okazać skuteczne. Czasy pokazują, że ludzie coraz śmielej korzystają właśnie z kredytów.

Dlatego jeśli istnieje taka potrzeba to przede wszystkim warto jest sprawdzić poszczególne możliwości, by jednak można było podjąć właściwą decyzję. Po pewnym czasie sami zobaczymy, co było dla nas dobre, a z czego lepiej było zrezygnować. Na przyszłość podejmowanie takich decyzji będzie się mogło okazać o wiele bardziej przychylne niż za pierwszym razem. Aktualnie oferty kredytów są zmienne, co jakiś czas poszczególne z nich są modernizowane, ponieważ zmienia się nastawienie ludzi właśnie do nich.


Instytucje bankowe oferują dziś bardzo zróżnicowaną gamę środków, dzięki którym klienci mają możliwość zainwestować swoje oszczędności, zamiast trzymać je w szufladzie, czekając aż zje je inflacja. Jedną z form mądrego oszczędzania są lokaty bankowe. Ta metoda oszczędzania jest korzystna, jednak aby wybrać właściwie i naprawdę świadomie, należy posiąść podstawową wiedzę na temat lokat. Czynniki, które ostatecznie decydują o naszym zysku z lokaty bankowej to:

-wysokość wkładu początkowego
-długość trwania lokaty;
-rodzaj oprocentowania;
-wysokość aktualnych stóp procentowych;
-kapitalizacja odsetek;
-dodatkowe potrącenia z zysku ostatecznego (podatek Belki).

Wkład początkowy, rodzaj lokaty

Oczywistym jest, że im większy jest nasz wkład początkowy, tym większy ostateczny zysk z lokaty bankowej możemy uzyskać. Z tych kalkulacji można wysnuć błędne przekonanie, że w ten środek bankowy po prostu nie opłaca się inwestować pieniędzy, jeśli te środki finansowe nie są dosyć wysokie. W rzeczywistości lokata jest korzysta niezależnie od wysokości oszczędności, jakie postanowimy zainwestować. Posiadamy mniej – inwestujemy mniej. Posiadamy więcej, zatem inwestujemy również więcej. Nie można jednak mówić, że inwestowanie niewielkich środków finansowych nie ma sensu, ponieważ zysk jest zyskiem – zawsze ma większy sens niż odkładanie pieniędzy do skarpety. Banki, chcąc otworzyć się na klienta, oferują dziś różne okresy lokat – od krótko- (1-dniowe, 7-dniowe,miesięczne itp.) po długoterminowe (kilkumiesięczne, roczne, dwuletnie itp.) – wszystko w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań.
Oprocentowanie lokaty, kapitalizacja odsetek, podatek Belki

Każda lokata nalicza odsetki na podstawie konkretnej metody:

-oprocentowanie stałe (nie zmienia się w miarę trwania lokaty);
-oprocentowanie zmienne (zależy od wysokości, ustalonych przez Radę Polityki Pieniężnej, stóp procentowych).

Nie należy oczekiwać od banku oprocentowania wyższego niż może zaoferować, bo to, jak wysoki jest procent zysku nie zależy przecież od nas, ale od ogólnej kondycji naszej gospodarki. Najważniejszym czynnikiem, przy obliczaniu ostatecznego zysku z lokaty bankowej, jest jednak sam proces naliczania odsetek . To właśnie ilość kapitalizacji rzeczywiście wpływa na nasz „zarobek”. Nie bez znaczenia jest również 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) naliczany od odsetek. To dopiero naliczenie kapitalizacji odsetek oraz podatek pozwolą ocenić nasz zysk rzeczywisty.


Oferta finansowa taka jak kredyt gotówkowy jest ciekawa, kusząca dla klienta, ponieważ wyróżnia się naprawdę komfortowymi warunkami. Zaleca się jednak przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji pobrać cenne wiadomości tak, aby solidnie zabezpieczyć swoje interesy. Podejmowanie jakichkolwiek pochopnie decyzji wiąże się z przykrymi konsekwencjami, zawsze więc gdy chodzi i pieniądz trzeba się przygotować.

Kredyt gotówkowy jest umową na konkretnych warunkach, wszystko jest określone, zatem osoba zainteresowana powinna wiedzieć z czym ma do czynienia, po prostu być świadoma. Po podpisaniu umowy oraz pobraniu środków automatycznie staje się kredytobiorcą ze zobowiązaniami. Każdy kredyt gotówkowy jest inny i ten fakt właśnie powinien być podstawą do tego by zaangażować się w poszukiwania i wybrać dla siebie najkorzystniejszą propozycję finansową. Oto podstawowe wiadomości:

Kredyt gotówkowy na dowolny cel bardzo szybko zdobył uznanie wśród klientów, z tego względu, że jest to naprawdę kusząca propozycja. Wyróżnia się przecież minimum formalności, poza tym może z niej skorzystać praktycznie każdy niezależnie od wieku. Nie ma przecież żadnych ograniczeń, przy powyższej ofercie finansowej metryka urodzenia nie odgrywa żadnej roli. Każda zainteresowana osoba zobowiązana jest na dostarczenie takich dokumentów jak weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu. Starsze osoby również mają za zadanie zaprezentować swoją wiarygodność, zobowiązane są na dostarczenie w określonym czasie ostatniego wycinka emerytury lub renty jak również zaświadczenie z ZUS. Jeśli chodzi o samo zagospodarowanie pieniądza, to już jak sama nazwa wskazuje to jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Kredyt na rachunek bieżący to skorzystanie z istniejącego konta, zatem nie trudno jest się domyślić, że w tym przypadku oszczędza się przede wszystkim czas. Dla zabezpieczenia interesów bankowych pierw sprawdzana jest historia podanego konta, kiedy nie ma żadnych wątpliwości, że klient jest wiarygodny można oczekiwać wcześniej ustalonego kapitału finansowego. Karta kredytowa to zapewnienie o bezpieczeństwie, nie każdy potrafi rozsądnie dysponować środkami finansowymi. Pieniądze są zamrożone na karcie kredytowej, właściciel ma do nich dostęp, lecz w określonych kwotach, dzięki czemu nie ma ryzyka wydania za dużej kwoty jednego dnia. Karta kredytowa jest również tania w utrzymaniu rocznym, zatem nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że jest to oferta finansowa na którą warto jest zwrócić szczególną uwagę.


W czasach współczesnych ludzie bardzo często żyją ponad swój stan. Jako, że obecnie wszystko jest dostępne w sklepach, człowieka kuszą różne dobra, na które nie koniecznie jest go w danej chwili stać. Dlatego też banki wyszły z ofertą kredytów gotówkowych, które pozwalają wybrnąć z niejednej sytuacji i pozwolić sobie na rzeczy, których nie ma możliwości kupić z własnych oszczędności. Kredyt gotówkowy jest zawsze przyznawany na dowolny cel. Nie trzeba więc podawać informacji, na co potrzebny jest nam kredyt gotówkowy, co dla wielu jest bardzo istotne i wygodne. Aby otrzymać kredyt gotówkowy, trzeba spełniać kilka warunków, chociaż nie są to skomplikowane kwestie. Generalnie pożyczka tego typu może być przelana bezpośrednio na konto klienta banku albo przekazana mu prosto do rąk, w oddziale banku. Można generalnie wyróżnić 4 rodzaje kredytów gotówkowych, kredyt konsumpcyjny, limit kredytowy w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, kredyt na karcie kredytowej i pożyczka hipoteczna.

Kredyt konsumpcyjny i limit w rachunku

Najbardziej popularnym kredytem gotówkowym, jest kredyt konsumpcyjny. Jest on przyznawany na dowolny cel, ale głównie jest on wydawany na potrzeby bieżące, na drobne sprzęty domowego użytku, remonty, konieczne zakupy. Warunki spłaty takiego kredytu są ustalane indywidualnie w każdym przypadku, co także jest korzystne dla klienta. Zabezpieczeniem takiego kredytu mogą być dochody klienta banku, albo też poręczenie osób trzecich, chociaż od tej opcji coraz częściej się już odchodzi. Limit w rachunku bieżącym, to możliwość którą dostaje każdy klient zakładający w banku taki rachunek. Wysokość tego limitu jest ustalana indywidualnie z bankiem i może on wzrosnąć, wraz z czasem posiadania takiego rachunku w danym banku.

Kredyt na karcie kredytowej i pożyczka hipoteczna

Karty kredytowe są obecnie niezwykle popularne i pożyteczne. Mnóstwo osób z nich korzysta, niektórzy mają je na wszelki wypadek, inni korzystają z nich na co dzień. Limit jaki jest na takiej karcie, jest także ustalany indywidualnie. Pieniądze z karty kredytowej mogą również być wydawane na dowolny cel. Trzeba jednak pamiętać, że karty kredytowe są bardzo wysoko oprocentowane, dlatego do spłaty pozostaje dużo więcej, niż się z karty wyciągnęło. Jeśli zaś chodzi o pożyczkę hipoteczną, znajduje się pomiędzy zwykłą pożyczką a kredytem hipotecznym. Jest ona zawierana na dowolny cel, ale jej zabezpieczeniem jest nieruchomość swoja bądź kogoś bliskiego. Jest ona udzielana na dosyć wysokie kwoty, co dla wielu jest wielką pokusą.