Możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet, gdy masz złą historię kredytową. Kluczem jest dokonanie mądrych wyborów jako pożyczkobiorca i rozpoczęcie procesu odbudowy kredytu. Może wydawać się to przytłaczający proces, ale przy odrobinie planowania możesz uzyskać potrzebne pieniądze i uzyskać kontrolę nad swoimi finansami, zobacz wskazówki na 17bankow.com, dzięki nim decyzja na pewno będzie łatwiejsza

Zrozumienie pożyczek

Poznaj różnicę między pożyczką zabezpieczoną a niezabezpieczoną. Zabezpieczona pożyczka jest zabezpieczona (np. Domem, samochodem lub nieruchomością). Z drugiej strony, niezabezpieczona pożyczka nie ma żadnego zabezpieczenia, więc są bardziej ryzykowne dla kredytodawców i dlatego wiążą się z wyższymi stopami procentowymi. Znane również jako pożyczki osobiste, niezabezpieczone pożyczki to przede wszystkim pożyczki o niewielkiej wartości przeznaczone na pokrycie kosztów remontu domu, małe zakupy (komputery, kosiarki do trawy, systemy bezpieczeństwa) lub na pokrycie nieoczekiwanych wydatków.

Wyjaśnij warunki

W niektórych przypadkach pożyczka ma stałą stopę procentową i określony termin płatności. W innych przypadkach pożyczka może działać jak odnawialna linia kredytowa i jest oprocentowana według zmiennej stopy procentowej.

Oblicz oszczędności

Możesz odliczyć odsetki od pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyty hipoteczne lub kredyty studenckie. Oprocentowanie niezabezpieczonej pożyczki nie podlega odliczeniu od podatku.

Uważaj na pożyczki gotówkowe

Pożyczki gotówkowe typu chwilówki to krótkoterminowe pożyczki o niewielkiej wartości, które mają na celu spłatę gotówki, gdy masz mało gotówki. Oprocentowanie różni się w zależności do pożyczkodawcy, ale upewnij się, że spłacisz pożyczkę w najbliższym dniu wypłaty lub w określonym czasie, aby uniknąć pułapki zadłużenia. Jeśli nie zapłacisz na czas, możesz przedłużyć pożyczkę, ale oznacza to dodatkowe opłaty, które naprawdę mogą się sumować.

Banki i placówki prywatne oferują pożyczki o stopie procentowej nawet 500% lub więcej. Według danych średnie odsetki od tych pożyczek wynoszą 225% do 300%. Dlatego zastanów się dwa razy przed zaciągnięciem karty kredytowej. Zaliczki gotówkowe na karty kredytowe są drogie - odsetki spadają od 30% do 40% po uwzględnieniu opłat.

 Sprawdź, na co Cię stać.

To, że pożyczkodawca pożycza ci pieniądze, nie oznacza, że ??możesz sobie na to pozwolić. Chociaż banki biorą pod uwagę zdolność do spłaty, drugorzędni kredytodawcy, którzy udzielają pożyczek o wysokim ryzyku, nie podejmują tego kroku. Od Ciebie zależy rozważenie tego, czy możesz pozwolić sobie na pożyczkę.