Istnieje kilka programów i hipotek, które mogą pomóc Ci w uzyskaniu wymarzonego domu, niezależnie od tego, czy oszczędzasz na swój pierwszy dom, czy posiadałeś go już wcześniej.

Czy możesz uzyskać kredyt hipoteczny bez depozytu?

Tak, możliwe jest uzyskanie hipoteki bez oszczędzania na kapitał własny, ale 100% hipoteki są teraz bardzo rzadkie. Jedynym obecnie dostępnym rodzajem są hipoteki poręczeniowe, które zazwyczaj wymagają, aby członek rodziny, który jest właścicielem własnego domu, był również wymieniony w hipotece. Może to zagrozić ich własnemu majątkowi lub oszczędnościom, jeśli nie spłacisz terminowo.

Co jeśli nie masz poręczyciela?

Istnieje wiele sposobów, aby dostać kredyt hipoteczny nawet przy niewielkim depozycie. Oto jak najszybciej zaoszczędzić depozyt hipoteczny!

Istnieje również kilka programów i hipotek dla kupujących po raz pierwszy. Jeśli możesz zaoszczędzić niewielki depozyt, mogą one pomóc w szybszym zakupie nieruchomości.

Jak działają depozyty hipoteczne?

Depozyty są obliczane jako procent wartości nieruchomości, za którą płacisz zaoszczędzonymi pieniędzmi. Twój kredyt hipoteczny pokrywa resztę ceny zakupu.

Na przykład, jeśli kupiłeś dom za 200 000 zł i chcesz zapłacić 10% depozytu, potrzebujesz 20 000 zł. Otrzymasz wówczas kredyt hipoteczny w wysokości 180 000 zł na pokrycie pozostałej części ceny.

Kredyt ten miałby kredyt o wartości 90%, ponieważ obejmowałby 90% kosztów zakupu. Kredyt hipoteczny bez depozytu ma 100%.

Kredyty hipoteczne gwarantowane i rodzinne

Jeśli masz krewnego lub przyjaciela, którzy chętnie pomogą ci w spełnieniu marzenia o własnej nieruchomości, mogą zgodzić się na podanie swojego nazwiska jako zabezpieczenia hipoteki.

Będą musieli wyrazić zgodę na spłatę spóźnień i np. użyć własnego domu jako zabezpieczenia: Twoja firma hipoteczna obciąży dom twojego poręczyciela, co oznacza, że może odzyskać od nich pieniądze lub nawet odzyskać swój dom, jeśli spóźnisz się z spłatą kredytu hipotecznego.

Wykorzystaj swoje oszczędności jako zabezpieczenie

Twój poręczyciel wpłaca ryczałt na rachunek oszczędnościowy prowadzony przez dostawcę kredytu hipotecznego, który wykorzystuje go jako zabezpieczenie. Nie mogą wypłacić pieniędzy, dopóki nie spłacisz określonego odsetka kredytu hipotecznego.

Deweloperzy czasami oferują pożyczkę wystarczającą na depozyt przy zakupie nowego domu, który zbudowali. Na przykład deweloper może pożyczyć ci 20% wartości nieruchomości i poprosić o spłatę za 15 lat. Będziesz musiał być w stanie spłacać kredyty hipoteczne, a także spłacać pożyczkę dewelopera.

Inne opcje hipoteczne

Jeśli nie możesz skorzystać z powyższych opcji lub nie pasują one do twoich okoliczności, istnieje kilka innych rodzajów kredytów hipotecznych dla kupujących po raz pierwszy. Wymagają one depozytu, ale zwykle jest on mniejszy niż standardowe kredyty hipoteczne. Warto skorzystać z zasobów sieci internetowej, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej.