Decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu gotówkowego zastanawiamy się jaki rodzaj rat będziemy płacić. Do wyboru mamy raty równe, stałe niezmieniające się, oraz raty malejące. Chce bliżej przyjrzeć się temu drugiemu rodzajowi rat, czyli ratom malejącym.

Według wielu analityków kredytów gotówkowych raty malejące są bardziej korzystne dla kredytobiorcy. Wybierając system spłat kredytu gotówkowego w postaci rat malejących nasza rata będzie składać się z części kapitałowej, oraz części odsetkowej, która po każdej kolejnej spłacie będzie coraz mniejsza. Na początku takiego systemu ratalnego nasze raty malejące będą zwykle większe niż gdybyśmy zaciągnęli kredyt gotówkowy z ratami równymi. Następnie nasze raty malejące zrównają się równymi, by stopniowo i systematycznie zmniejszać się. Banki udzielając kredytu ze spłatą rat malejących wymagają od kredytobiorcy większej zdolności kredytowej, niż ma to miejsce w przypadku rat równych. Pierwsze raty malejące mogą być dużym obciążeniem , bo są one wysokie. Jednak raty malejące jak już sama nazwa wskazuje robią się coraz mniejsze z każdą spłaconą ratą kredytu gotówkowego, dlatego mogą być atrakcyjna formą spłaty kredytu gotówkowego.
Warto zdecydować się na raty malejące, gdy mamy dużą zdolność kredytową i zabezpieczone na środki finansowe na pokrycie pierwszych spłat rat kredytu, które będą największe i będą stanowić największe obciążenie naszego kredytu gotówkowego. Przy wyborze kredytu gotówkowego z ratami malejącymi łączna kwota odsetek za udzielony 17Bankow - najtańszy kredyt gotówkowy 2019 będzie niższa niż w przypadku rat równych. Sytuacja taka miejsce dlatego, ponieważ z każdą splata kolejnej raty kapitałowej zmniejszamy raty odsetkowe. Taki wariant rat powinny wybrać osoby, które maja pewność, że podołają pierwszym wyższym ratom udzielonego kredytu. W zamian za to ich zobowiązanie będzie sukcesywnie malało, coraz mniej obciążając budżet domowy. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą spłacić swój kredyt gotówkowy, a nie chcą wybierać kredytu gotówkowego na krótki okres czasu, ponieważ zwykle wiąże się to z dużo większym oprocentowaniem. Przy wyborze rat malejących zapłacimy o wiele mniejszą kwotę odsetek.


Na pewno śmiało można powiedzieć, że lokaty bankowe są produktem który umożliwia oszczędzanie każdemu.

Powodem tego że lokata bankowa jest przez coraz większą ilość osób postrzegana jako bardzo dobry sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu jest między innymi to, iż są one stosunkowo bezpieczne. Na pewno każdy kto liczy na pewien zysk, chciałby aby był on jak najwyższy w jak najkrótszym czasie, jednak zdarza się, iż ryzyko jest dość duże. Poza tym że możemy nic nie zarobić, to jeszcze można stracić zainwestowane pieniądze. Może to mieć miejsce na przykład wówczas, gdy decydujemy się zainwestować w giełdę. Lokaty zaś w przeciwieństwie do takich właśnie ryzykownych form inwestycji nie przynoszą zbyt wielkich dochodów, jednak jest on pewny i przede wszystkim klient ma pewność tego że pieniędzy nie straci, bez względu na to, w którym banku decyduje się podpisać umowę o lokatę. Lokaty są bowiem gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w sytuacji, gdy bank dopadną jakiekolwiek problemy finansowe i stanie się on niewypłacalny, klienci mają pewność odzyskania zainwestowanych pieniędzy w pełnej kwocie.

Obecnie lokaty bankowe znajdują się w ofercie każdego banku obecnego na naszym rynku. Poza tym każdy z nich oferuje kilka czy nawet kilkanaście ich możliwości, aby klienci bez trudu mogli wyszukać idealne dla siebie rozwiązanie. Jednak zanim ktoś zdecyduje się na zawarcie umowy z konkretnym bankiem na pewno powinien zapoznać się z nieco większą ilością ofert, aby bez trudu wybrać jak najbardziej odpowiednie dla siebie. Ci którzy mają konta bankowe z dostępem online, bardzo często obecnie mogą liczyć na to, że bank przedstawi im ciekawą dla nich ofertę możliwą do zawarcia właśnie za pośrednictwem Internetu. Banki starają się zwiększać takie właśnie możliwości jak zawieranie lokat online, gdyż klienci właśnie przy pomocy Internetu coraz częściej korzystają z wielu usług, nie wyłączając także bankowych. Bywa, że banki przygotowują dla swoich klientów indywidualne propozycje, uzależnione na przykład od stanu ich konta lub też od tego, jak duże obroty mieli na nim w ostatnim czasie. Często także ci którzy już mają produkty takie jak lokaty dostają od banku ciekawą ofertę na zawarcie nowych, na jeszcze korzystniejszych dla nich warunkach.

Lokaty wprawdzie przynoszą niezbyt wygórowany zysk, jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na oszczędzanie w ten sposób i kontynuowanie tego po okresie zakończenia lokaty, może liczyć na to, że suma będzie dość zadowalająca. Warto więc na pewno zastanowić się nad nimi, jeżeli posiadamy wolną gotówkę. Brak możliwości dysponowania zainwestowanymi pieniędzmi to jeden z tych minusów, jakie najczęściej wskazują osoby posiadające lokaty. Jednak coraz częściej banki starają się sprostać także temu wyzwaniu. W ofercie pojawiają się więc takie lokaty, z których w razie potrzeby można wybrać część pieniędzy , nawet z odsetkami, które już się uzbierały. Ponieważ jednak dla banku takie lokaty są obarczone znacznie mniejszym dochodem, zazwyczaj także klienci nie mogą liczyć na zbyt wysokie oprocentowanie. Na pewno jednak tego typu oferta jest znacznie lepsza niż na przykład samo konto bankowe, te bowiem obecnie są niezwykle nisko lub nawet wcale nie są oprocentowane, w związku z czym znajdujące się na nich pieniądze nie przynoszą żadnych zysków. Dlatego każdy kto decyduje się na lokaty powinien najpierw odpowiedzieć sobie, jakie ma możliwości finansowe, ile pieniędzy może przeznaczyć i przede wszystkim, czy będzie mógł sobie przez okres trwania lokaty pozwolić na to, aby z nich nie korzystać. Dopiero wtedy można dla siebie dopasować idealną ofertę.