Nasz budżet jest często bardzo ograniczony i nie starcza nam środków na niektóre większe wydatki. Często jest tak, że dalibyśmy radę odkładać jakieś sumy na dany wydatek, ale niestety nie zawsze jest na to czas. Można jednak sytuacje trochę odwrócić, czyli najpierw uzyskać określona kwotę, a później spłacać ja w ratach. Mowa oczywiście o pożyczeniu pieniędzy, choćby w formie popularnego kredytu gotówkowego. Kredyt taki pozwala zrealizować praktycznie dowolny wydatek na cele konsumpcyjne. Tutaj dostaniesz tanie kredyty gotówkowe, wejdź i sprawdź.

Koszty rozwiązania

Bank na kredytach zarabia, dlatego też są one oprocentowane i ich zaciągnięcie wiąże się z pewnymi kosztami w postaci odsetek. Jeśli wybierzemy korzystna ofertę, to koszty te będą jak najmniejsze. Na co w takim wypadku zwracać uwagę? Bezpośrednio o tym, ile kredyt będzie nas kosztował, decyduje wysokość jego oprocentowania. Jednak nie tylko ona ma tu znaczenie. Ważny jest też jego rodzaj, a mianowicie oprocentowanie stałe lub zmienne. Wybór jednego z nich będzie miał kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o podatność oprocentowania na zmiany pod wpływem zmian stóp procentowych. Wybierając oprocentowanie zmienne musimy liczyć się z tym, ze przy zmianach stóp procentowych jego wartość również będzie się zmieniać na naszą korzyść, albo niekorzyść. Korzystna sytuacja będzie w przypadku obniżki stóp, gdyż wtedy również oprocentowanie będzie niższe. Jeśli stop pójdą w górę, to koszty naszego kredytu również wzrosną. Aby uniknąć takiego ryzyka można wybrać ofertę z oprocentowaniem stałym. Wtedy przez cały czas obowiązuje wartość oprocentowania ustalona w dniu podpisania umowy o kredyt.

Inne ważne aspekty

Istotne jest nie tylko to, ile zapłacimy za kredyt, ale również to, w jaki sposób będziemy go spłacać. Chodzi tu głównie o to, jak będzie wysokość oraz ilość rat, gdyż to decyduje o tym jak długo będziemy spłacać kredyt oraz o tym, czy miesięczna rata będzie dużym obciążeniem naszego miesięcznego budżetu. Jeśli jesteśmy na początku spłaty kredytu zaakceptować nieco większe raty, to dobrym rozwiązaniem mogą okazać się raty malejące. Wtedy naliczane są one tylko od kapitału, który pozostała do spłaty, a tego, jak wiadomo wraz z regularną spłata kredytu ubywa. W efekcie prowadzi to do tego, że pierwsze raty są bardzo duże, gdyż oprocentowanie jest naliczane od całości lub prawie całości kapitału, zaś ostatnie raty są już znacznie mniejsze.


Kredytowanie wydaje się dzisiaj niezbędne. Polska gospodarka nie ma się najlepiej, na obniżkę stóp procentowych dopiero czekamy, a podwyżki mediów i podatków szykują się jak co roku. Sytuacja kredytowa w Polsce nie jest dobra dla klientów, ale z pewnością idealna dla banków oraz firm pożyczkowych. Coraz więcej ludzi wybiera kredyty gotówkowe do poradzenia sobie z codziennymi sytuacjami, takimi jak płacenie rachunków, kupowanie jedzenia czy spłacanie zadłużenia. Wobec takich, piętrzących się sytuacji ludzie zmuszeni są do coraz częstszego kredytowania. Niestety klient mający zadłużenia, który dodatkowo niewiele zarabia nie będzie mógł liczyć na kredyt z banku, który jak wiadomo wybiera klientów spłacalnych bez zadłużeń, komorników i innych obciążeń. W takim wypadku większość osób w ciężkiej sytuacji wybiera pożyczki, które kredytami nie są. Czy mamy inne możliwości? Oczywiście, chociaż nie mówi się o tym w telewizji. Warto wiedzieć jakie mamy możliwości, jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji.
Społeczna pożyczka zamiast kredytowania.

Pożyczki bardzo często są jedynym rozwiązaniem, które pomoże wielu osobom w poradzeniu sobie z brakiem funduszy. W takiej chwili pierwsze co nam do głowy przychodzi to pożyczka w firmach pożyczkowych. Wybierając kredyt gotówkowy społecznymi dajemy sobie szansę na uzyskanie mniejszych kosztów pożyczania pieniędzy. Różnica jest taka, że w przypadku pożyczek społecznych to my ustalamy oprocentowanie, a pieniądze są nam pożyczane przez innych użytkowników serwisu pożyczkowego. Jak to dokładnie działa? Zakładamy nową pożyczkę pisząc jaki jest jej cel. tu warto załączyć nasze dokumenty – umowa o pracę, dowód, wyciąg z konta bankowego. Następnie czekamy. W tym czasie użytkownicy wpłacają na nasze konto pieniądze. Po uzbieraniu całej kwoty pożyczka przechodzi na nasze konto bankowe. Jak spłacamy? Na podany numer konta bankowego. Nie ma nic prostszego. Ogromnym plusem jest to, że oprocentowanie ustalamy samodzielnie bez jakichkolwiek nakazów odgórnych. Oczywiście im większe, tym szybciej nasza pożyczka zostanie uzbierana.

Jak widać kredyt gotówkowy w serwisie nie jest skomplikowanym wyborem, a jednym z najlepszych jeśli mamy kłopoty finansowe. Koniecznością jest jednak dokładne przygotowanie dokumentów dla użytkowników serwisu, dzięki czemu zdobędziemy ich zaufanie i możliwość szybkiej pożyczki społecznościowej. Trudna sytuacja finansowa nie jest jak widzimy sytuacją bez wyjścia. Warto się zapoznać z takim rozwiązaniem.