W czasach współczesnych ludzie bardzo często żyją ponad swój stan. Jako, że obecnie wszystko jest dostępne w sklepach, człowieka kuszą różne dobra, na które nie koniecznie jest go w danej chwili stać. Dlatego też banki wyszły z ofertą kredytów gotówkowych, które pozwalają wybrnąć z niejednej sytuacji i pozwolić sobie na rzeczy, których nie ma możliwości kupić z własnych oszczędności. Kredyt gotówkowy jest zawsze przyznawany na dowolny cel. Nie trzeba więc podawać informacji, na co potrzebny jest nam kredyt gotówkowy, co dla wielu jest bardzo istotne i wygodne. Aby otrzymać kredyt gotówkowy, trzeba spełniać kilka warunków, chociaż nie są to skomplikowane kwestie. Generalnie pożyczka tego typu może być przelana bezpośrednio na konto klienta banku albo przekazana mu prosto do rąk, w oddziale banku. Można generalnie wyróżnić 4 rodzaje kredytów gotówkowych, kredyt konsumpcyjny, limit kredytowy w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, kredyt na karcie kredytowej i pożyczka hipoteczna.

Kredyt konsumpcyjny i limit w rachunku

Najbardziej popularnym kredytem gotówkowym, jest kredyt konsumpcyjny. Jest on przyznawany na dowolny cel, ale głównie jest on wydawany na potrzeby bieżące, na drobne sprzęty domowego użytku, remonty, konieczne zakupy. Warunki spłaty takiego kredytu są ustalane indywidualnie w każdym przypadku, co także jest korzystne dla klienta. Zabezpieczeniem takiego kredytu mogą być dochody klienta banku, albo też poręczenie osób trzecich, chociaż od tej opcji coraz częściej się już odchodzi. Limit w rachunku bieżącym, to możliwość którą dostaje każdy klient zakładający w banku taki rachunek. Wysokość tego limitu jest ustalana indywidualnie z bankiem i może on wzrosnąć, wraz z czasem posiadania takiego rachunku w danym banku.

Kredyt na karcie kredytowej i pożyczka hipoteczna

Karty kredytowe są obecnie niezwykle popularne i pożyteczne. Mnóstwo osób z nich korzysta, niektórzy mają je na wszelki wypadek, inni korzystają z nich na co dzień. Limit jaki jest na takiej karcie, jest także ustalany indywidualnie. Pieniądze z karty kredytowej mogą również być wydawane na dowolny cel. Trzeba jednak pamiętać, że karty kredytowe są bardzo wysoko oprocentowane, dlatego do spłaty pozostaje dużo więcej, niż się z karty wyciągnęło. Jeśli zaś chodzi o pożyczkę hipoteczną, znajduje się pomiędzy zwykłą pożyczką a kredytem hipotecznym. Jest ona zawierana na dowolny cel, ale jej zabezpieczeniem jest nieruchomość swoja bądź kogoś bliskiego. Jest ona udzielana na dosyć wysokie kwoty, co dla wielu jest wielką pokusą.