Kredyty inwestycyjne

25 Oct 2016 In:

Kredyt inwestycyjny to bardzo rozpowszechniona opcja jeśli chodzi o firmy, które mają problemy finansowe, a chcą sobie z nimi skutecznie poradzić. Doradztwo kredytowe w takiej sytuacji będzie jednak dobrym wyborem, ponieważ wtedy będziemy mieli całkowitą pewność tego, że zdecydujemy się na odpowiednie dofinansowanie własnej działalności. Jak sama nazwa wskazuje taki kredyt gotówkowy charakteryzuje się w przekształceniu go w późniejsze inwestycje, a więc w środki trwałe, które mogą przynieść firmie wymierne korzyści finansowe. Z reguły jest to kredyt długoterminowy, zawierany nawet na kilkanaście lat, ale za to jego rata nie powinna być w takim przypadku zbyt wysoka. Udzielanie takich kredytów inwestycyjnych to popularna forma pomocy firmom przez banki, a wniosek o niego można złożyć za pomocą sieci internetowej. Przeznaczenie kredytu na inwestycje bardzo podoba się bankom, o ile oczywiście są one dokładnie przemyślane, a więc jeśli nasza firma jeszcze nie upada i ma udokumentowane wpływy, to na pewno kredyt inwestycyjny zostanie nam przyznany, po spełnieniu wszystkich wymogów. Niekiedy zdarza się przecież tak, że właścicielowi firmy zabraknie środków finansowych na inwestycje, a to jest niedopuszczalne, gdyż wtedy firma stoi w miejscu i nie jest konkurencyjna na rynku.

Kredyt gotówkowy tego typu odznacza się jednak ryzykiem w jego spłacie, ponieważ jest zawierany na kilkanaście lat. Trzeba mieć więc stworzony odpowiedni plan działania inwestycyjnego, aby przeznaczenie środków z kredytu zwróciło nam się w jak najszybszym czasie. W innym przypadku kredyt inwestycyjny zostanie nam na głowie, a wcale nie jest powiedziane to, że nasza firma nie upadnie, gdy środki zostaną źle wykorzystane. Z racji tego doradztwo kredytowe jest w tej sprawie nieocenione i każda zainteresowana osoba powinna się na nie zdecydować zwłaszcza, że nie jest to kosztowne posunięcie. Za pomocą takiego kredytu z powodzeniem uda nam się sfinalizować wszystkie inwestycje, które są potrzebne, aby firma się rozwijała. Będzie można wtedy zakończyć budowy, dokupić jakieś maszyny, itd. Najpierw trzeba jednak złożyć wniosek o taki kredyt inwestycyjny, przejść przez wszystkie procedury, odpowiednio wykorzystać pieniądze, a potem przystąpić do spłaty kredytu. Kredyt gotówkowy dla wielu firm to ostateczność, ale także możliwość na wyjście z kryzysu finansowego, ponieważ bez inwestycji nie da się skutecznie prowadzić interesów. Musimy uważać jednak na to, aby taki kredyt nie wprowadził nas w jeszcze większe kłopoty, a więc trzeba posiadać szeroką wiedzę na temat tego, jak uzyskane środki powinny być wykorzystane.


Szukając odpowiadającego naszym potrzebom kredytu gotówkowego, z reguły staramy się znaleźć najprostsze rozwiązanie, by skrócić sobie drogę i uprościć formalności. Szukając takich rozwiązań, najczęściej przekonujemy się, że najprostszym z nich jest kredyt gotówkowy przez Internet. Zachwalane są szybkie i łatwe procedury oraz dostępność bez zaświadczeń o zarobkach. W niektórych przypadkach jednak czujemy się rozczarowani, gdy okazuje się, że należy spełnić kilka dodatkowych warunków.

Kredyt gotówkowy przez internet, to znaczy udzielany od początku do końca drogą elektroniczną jest oferowany tylko przez kilka banków. Natomiast w większości przypadków po wypełnieniu formularza wniosku o kredyt gotówkowy, oddzwania do nas doradca, przyjmuje wniosek telefonicznie i po pozytywnej decyzji kredytowej zaprasza nas do banku na podpisanie umowy. Samo podpisanie umowy może się odbyć bezpośrednio w oddziale banku lub może ona zostać do nas przesłana kurierem, w którego obecności ją podpiszemy. Wybierając jako sposób podpisania umowy kuriera, środki kredytu zostaną wypłacone na nasze konto, wówczas gdy dostarczy on zwrotnie naszą umowę do banku.

Kredyt gotówkowy przez Internet jest dostępny dla Klientów indywidualnych posiadających stałe zatrudnienie i odpowiednie dochody. Jeżeli chodzi o wysokość dochodów niezbędnych do ubiegania się o kredyt, to każdy z banków stosuje inne wymagania wobec Klientów. Najniższym dochodem, z jakim można już wnioskować, jest kwota 500 zł netto, ale niektórych bankach są też wymagane dochody rzędu 1500 zł, czy 2000 zł netto. Dlatego też przed złożeniem wniosku musimy się upewnić czy spełniamy to kryterium dochodowe.

Jeżeli okaże się, że nasz dochód jest odpowiedni, możemy sprawdzić jakie dokumenty będą wymagane, by złożyć wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego przez Internet. W większości banków zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów możemy zastąpić oświadczeniem o źródle i wysokości uzyskiwanych dochodów, a z pozostałych dokumentów będzie nam potrzebny jedynie dowód osobisty i ewentualnie drugi dokument tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy, paszport itp.).

Jeżeli mamy wszystkie dokumenty możemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez internat. Decyzję otrzymamy w kilka minut od przesłania wniosku, a umowę kredytową możemy podpisać nawet elektronicznie bez konieczności wizyt w oddziale banku.


Kredyt gotówkowy to propozycja obok której trudno jest przejść obojętnie bez zatrzymania. Ta oferta finansowa cieszy się ogromną aprobatą wśród wymagających klientów, a to dlatego, że można liczyć na satysfakcjonującą inwestycję. Finanse rzecz jasna potrafią zaślepić obiektywne myślenie, co też oznacza, że należy po prostu racjonalnie podejść do tych inwestycji. To nie jest żadna zabawa, ale poważna transakcja i o tym należy pamiętać. O kredytach gotówkowych na dzień obecny jest głośno, zatem z pobieraniem cennych wiadomości nie powinno być żadnego problemu. Bardzo dobrze, że jest taki czas kiedy to z ofert finansowych można korzystać bez najmniejszego problemu. Najważniejsze jest rzecz jasna podejście do tematu, by czasem nie podejmować jakichś pochopnych decyzji. Każdy kredyt gotówkowy jest inny, a więc istotne jest nastawienie, by w ostatecznym aspekcie rzeczywiście wiedzieć z czym się ma do czynienia. Propozycja kredytu gotówkowego każda jest inna, a najważniejsze jest to, by w pełni obiektywnie podjąć ostateczną decyzję. W razie wątpliwości zawsze przecież bez problemu można poszerzyć swoją wiedzę.

Jeszcze kilka lat temu o kredytach gotówkowych nie było mowy. Ten świat w diametralnym tempie się rozwiną ale czy ówczesne pokolenie dogoniło ten postęp? Prawdę mówiąc niektórzy nie zdają sobie sprawy, jak poważną inwestycja jest kredyt gotówkowy, stąd też podchodzą do tej inwestycji bagatelizującą. W ten oto sposób jedyne, co to można narobić sobie niepotrzebnych problemów, a przecież to nie jest nikomu potrzebne. Skoro przyszedł taki ciekawy czas to przecież nie pozostaje nic innego, jak tylko wybrać dla siebie najlepszą usługę.

Kredytobiorcą jest osoba, która ostatecznie wybiera którąś ofertę finansową. Oczywiście automatycznie zobowiązana jest do wyregulowania zadłużenia w terminie, by dana propozycja rzeczywiście poprowadzona była zgodnie z umową. Mówi się dużo o dojrzałym nastawieniu osoby zainteresowanej, z tego względu, że gdy brak jest tego dojrzałego podejścia to można narobić sobie dużych problemów. Każdy kredyt gotówkowy wymaga świadomości, a więc przed wybraniem jakiejś propozycji, zaleca się zastanowić, czy na pewno jest się gotowym na tak poważną usługę finansową.

Kilka kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy na dowolny cel to jedna z ciekawszych ofert finansowych i co do tego nie ma wątpliwości. Banki oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji o wypłaceniu środków pierw oczekują wiarygodności od osoby zainteresowanej. Ważny jest tu weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu. Jako, że kredyt gotówkowy na dowolny cel jest dla każdego to i wysoki procent frekwencji stanowią seniorzy. Obowiązkiem w tym przypadku jest dostarczenie ostatniego wycinka emerytury oraz zaświadczenie z ZUS. Pieniądze, które się uzyska można na wydać na wszystko, bo to jest już decyzji kredytobiorcy, który powinien kierować się swoimi potrzebami. Wspomnieć też warto o karcie kredytowej, która jest tania w utrzymaniu. Oferta ta zabezpiecza interesów klientów, gdyż pieniądze przelane są na konto i można nimi dysponować, ale w określonym limicie dziennym. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie zawsze rozsądnie prowadzą swój kapitał finansowy. Kredyt na rachunek bieżący ma na celu wykorzystanie istniejącego konta, a więc oszczędza się przede wszystkim mnóstwo czasu. Bank przed podjęciem ostatecznej decyzji pierw zobowiązany jest sprawdzić historię konta. Jeśli rachunek nie ma żadnych zadłużeń można śmiało czekać na wcześniej ustalone pieniądze.


Nie ma lepszego czasu niż teraz, by poprawić swoją ocenę kredytową. Po co czekać kolejny dzień dłużej zamiast już dzisiaj zabrać się za rozpoczęcie naprawy? Im wcześniej zaczniesz tym szybciej poczujesz korzyści, tym szybciej będziesz miał szansę na lepszy kredyt gotówkowy. Nie tylko twoja ocena będzie lepsza, kiedy zaczniesz naprawiać swój kredyt, ale poprzez terminowe spłacenie długów lub uzyskanie ratunku z nieuregulowanych rachunków za prąd, pozwolisz sobie na oszczędność – będziesz miał mniejsze odsetki w przyszłości. Warto o tym pamiętać we wszelkich sprawach finansowych. Gdy jesteś już w temacie domowych pieniędzy, to dlaczego nie poświęcić trochę więcej czasu na to by bardziej dokładnie przejrzeć swoją sytuację finansową i stworzyć plan.

Mądrym posunięciem jest korzystanie z zeznania podatkowego, aby naprawić swój stan oceny kredytowej. Takie podejście naprawdę dobrze funkcjonuje. Dzięki temu mądrze oszczędzasz, a w przyszłości możesz liczyć na bardziej korzystny kredyt gotówkowy.

Czy masz fundusz awaryjny? Czy potrzebujesz kredyty gotówkowe? Dla większości ludzi odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: nie. A dla większości, jeśli nie wszystkich ludzi, odpowiedź na drugie pytanie powinna brzmieć tak. Fundusz awaryjny to mała ilość pieniędzy, która jest zarezerwowana do użycia w sytuacji awaryjnej. Jest to mały bufor (niektórzy sugerują 1000 zł na początku), dzięki któremu jeśli masz niespodziewany wydatek - nie musisz polegać na karcie kredytowe. Nie musisz też starać się o kredyty gotówkowe, aby zapłacić za wystąpienie niespodziewanych kosztów. Oznacza to, że będziesz wtedy mniej skłonny do tworzenia sobie okazji, które mogą zaszkodzić Twojej historii kredytowej.

Poprzez wyeliminowanie dużej ilości długów, za pomocą dogania się w odniesieniu do zaległych rachunków masz jeszcze większe szanse na sukces. I wracając do zeznania podatkowego wiedz, że będziesz mieć dzięki temu większe szanse na to by szybki start na drodze naprawy oceny kredytowej. Chodzi też o wyeliminowanie niektórych wydatków, które można w inny sposób wykorzystać w ramach miesięcznego budżetu. Oprócz tego, że w ten sposób zwiększasz swoje dochody, pamiętaj że spłaty zadłużenia to najszybszy sposób na zwiększenie kwoty dochodów, jaką masz do dyspozycji wtedy, gdy tego potrzebujesz bądź gdy po prostu tego chcesz. Całość lub część tego nowego dochodu jest do Twojej dyspozycji, można ją nawet zastosować do swoich długów w ramach planu naprawy oceny kredytowej. To kredyty gotówkowe pomogą ci wyjść z długów. By było jeszcze lepiej - negocjuj koszty mediów i innych rachunków.

A jeśli uda Ci się to wszystko zrobić - będziesz o wiele szczęśliwszym człowiekiem. Wyobraź sobie, że nie musisz się martwić się o to, w jaki sposób można zapłacić za wynajem lub kredyt hipoteczny nie mając problemu z pozyskaniem kredytu gotówkowego. To może się zdarzyć, jeśli zdecydujesz się naprawić swój kredyt w tym sezonie podatkowym. Po co czekać. Możesz być szczęśliwszy prędzej, jeśli tylko zaczniesz działać już teraz!


Rynek kredytowy otwiera przed ludźmi niezwykle ciekawe możliwości finansowania klasycznych potrzeb konsumpcyjnych. Obecnie nie musisz cały czas oszczędzać, aby pozwolić sobie na znacznie większy zakup. Wystarczy do tego profesjonalny kredyt gotówkowy. Zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej oczywiście jest związane z dodatkowymi kosztami, ale możesz sobie na nie pozwolić poprzez maksymalizację okresu spłaty rat. Mała rata miesięczna nie nadwyręża specjalnie domowego budżetu, a pozwala cieszyć się określonymi rzeczami lub usługami w przyśpieszonym trybie. Oferty kredytów gotówkowych wyróżniają się wieloma interesującymi właściwościami.

Dowolność celu w kredycie gotówkowym to jedna z największych zalet tego narzędzia

Przede wszystkim kredyt gotówkowy weźmiesz na dowolny cel. To duże ułatwienie, szczególnie pod względem formalnym. W większości przypadków ludzie wybierają kredyty gotówkowe krótkoterminowe na stosunkowo niewielkie kwoty, aby poprawić funkcjonowanie budżetu domowego w krytycznych sytuacjach. To niezwykle wydajne podejście. Kredyt gotówkowy możesz zaciągnąć pod warunkiem, że masz stabilne źródło dochodów. Liczy się tutaj nawet umowa zlecenie, umowa o dzieło, wykonywanie wolnych zawodów. W tym zakresie banki detaliczne stają się coraz bardziej liberalne.

Efektywny okres wypowiedzenia dostępny dla każdego pożyczkobiorcy

Jeżeli umowa kredytowa nie bardzo ci się podoba już po jej podpisaniu nic nie szkodzi. Masz czternastodniowy okres na wycofanie się ze zobowiązania. Dwa tygodnie to perfekcyjny bufor bezpieczeństwa. Kredyty gotówkowe z reguły wyróżniają się znacznie niższym oprocentowaniem, bardzo dużą dostępnością i błyskawicznym przydzieleniem gotówki. Większość wniosków rozpatruje się po kilkunastu minutach od wysłania. Banki wykorzystują bowiem skomplikowane narzędzia informatyczne, aby ułatwić proces analizy potencjalnego pożyczkobiorcy. W kredytach gotówkowych występuje ponadto zasada minimum formalności. Większość banków detalicznych nie wymaga od pożyczkobiorców bardzo dużych zabezpieczeń pod kredyt gotówkowy. Wystarczy zwyczajowo stabilność dochodu.

Profesjonalny kredyt gotówkowy niezwykle przydatny w kryzysie gospodarstwa domowego

Warto poznawać nowoczesne instrumenty zadłużeniowe, ponieważ przydają się w wielu krytycznych sytuacjach. Pożyczki krótkoterminowe to niezwykle skuteczny sposób na uratowanie budżetu podczas kryzysu. Wykorzystanie wiedzy z artykułu bywa zatem pomocne. Co myślisz po lekturze o zaciąganiu dodatkowych zobowiązań finansowych?