Kredyt to jeden z najpopularniejszych produktów, jakie ma w swojej ofercie praktycznie każdy bank. Zaś wśród samych kredytów do najpopularniejszych należą kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny, czyli niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Za pomocą kredytu gotówkowego możemy sfinansować zakup nowych mebli do mieszkania, wyjazd wakacyjny dziecka i wiele innych. Jest to kredyt o dość uniwersalnym zastosowaniu. Po szybką gotówkę wejdź na tę stronę: http://www.okasa.pl/.

Co składa się na koszty kredytu?

Jednak zanim udamy się do banku po kredyt gotówkowy, musimy wiedzieć, gdzie jest on oferowany po najkorzystniejszych warunkach. Do podstawowych warunków należą oczywiście koszty kredytu. Jest to przede wszystkim jego oprocentowanie, które często wygląda bardzo atrakcyjnie, gdyż jest obniżone w ramach jakiejś promocji, ale trzeba pamiętać, że nie jest to jedyny koszt związany z kredytem. Na całkowity koszt, jaki będziemy musieli ponieść w związku z zaciągnięciem kredytu składa się również szereg innych kosztów, choćby jednorazowych. Mogą to być dodatkowe opłaty prowizyjne, czy tez koszty związane z obsługa kredytu, ewentualna szybszą spłatą itp. istnieje tez wskaźnik RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), który uwzględnia zarówno same oprocentowanie, jak i pozostałe koszty kredytu, dlatego też jest on dość dobry do porównywania ofert kredytów pod względem kosztów.

Warunki spłaty kredytu

Nie mniej ważne od samej ceny kredytu jest również to w jaki sposób będziemy go spłacać. Różna może być ilość rat, co wpływa na długość spłaty kredytu oraz ich wysokość, co z kolei wiąże się z miesięcznym obciążeniem naszego budżetu, gdyż określona jego część będziemy musieli przeznaczyć na spłatę rat kredytu. Coraz częściej banki oferują możliwość elastycznych warunków spłaty. W takim przypadku można zacząć spłacać kredyt dopiero po pierwszym czasie, czy bardziej dowolnie ustalić z bankiem ilość i wysokość rat. Akie rozwiązanie pozwala czeto na bardziej optymalne dopasowanie warunków spłaty do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Staranie się o kredyt gotówkowy to jednak również konieczność załatwiania formalności, które są konieczne do jego otrzymania. Obecnie coraz częściej można załatwić je online, zwłaszcza jeśli jest się już klientem danego banku i posiada w nim np. konto osobiste. Dzięki temu bank ma już pewne potrzebne dane na nasz temat, w tym informacje o naszych dochodach, przez co może szybciej ocenić naszą zdolność kredytową. Na zdolność ta składa się przede wszystkim posiadanie stałego źródła dochodów, a znaczenie może mieć również zabezpieczenie kredytu (np. przez podżyrowanie), czy nasza historia kredytowa, a więc informacje, jak wyglądały spłaty ewentualnych poprzednich kredytów.