Szukając odpowiadającego naszym potrzebom kredytu gotówkowego, z reguły staramy się znaleźć najprostsze rozwiązanie, by skrócić sobie drogę i uprościć formalności. Szukając takich rozwiązań, najczęściej przekonujemy się, że najprostszym z nich jest kredyt gotówkowy przez Internet. Zachwalane są szybkie i łatwe procedury oraz dostępność bez zaświadczeń o zarobkach. W niektórych przypadkach jednak czujemy się rozczarowani, gdy okazuje się, że należy spełnić kilka dodatkowych warunków.

Kredyt gotówkowy przez internet, to znaczy udzielany od początku do końca drogą elektroniczną jest oferowany tylko przez kilka banków. Natomiast w większości przypadków po wypełnieniu formularza wniosku o kredyt gotówkowy, oddzwania do nas doradca, przyjmuje wniosek telefonicznie i po pozytywnej decyzji kredytowej zaprasza nas do banku na podpisanie umowy. Samo podpisanie umowy może się odbyć bezpośrednio w oddziale banku lub może ona zostać do nas przesłana kurierem, w którego obecności ją podpiszemy. Wybierając jako sposób podpisania umowy kuriera, środki kredytu zostaną wypłacone na nasze konto, wówczas gdy dostarczy on zwrotnie naszą umowę do banku.

Kredyt gotówkowy przez Internet jest dostępny dla Klientów indywidualnych posiadających stałe zatrudnienie i odpowiednie dochody. Jeżeli chodzi o wysokość dochodów niezbędnych do ubiegania się o kredyt, to każdy z banków stosuje inne wymagania wobec Klientów. Najniższym dochodem, z jakim można już wnioskować, jest kwota 500 zł netto, ale niektórych bankach są też wymagane dochody rzędu 1500 zł, czy 2000 zł netto. Dlatego też przed złożeniem wniosku musimy się upewnić czy spełniamy to kryterium dochodowe.

Jeżeli okaże się, że nasz dochód jest odpowiedni, możemy sprawdzić jakie dokumenty będą wymagane, by złożyć wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego przez Internet. W większości banków zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów możemy zastąpić oświadczeniem o źródle i wysokości uzyskiwanych dochodów, a z pozostałych dokumentów będzie nam potrzebny jedynie dowód osobisty i ewentualnie drugi dokument tożsamości ze zdjęciem (prawo jazdy, paszport itp.).

Jeżeli mamy wszystkie dokumenty możemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy przez internat. Decyzję otrzymamy w kilka minut od przesłania wniosku, a umowę kredytową możemy podpisać nawet elektronicznie bez konieczności wizyt w oddziale banku.