Możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet, gdy masz złą historię kredytową. Kluczem jest dokonanie mądrych wyborów jako pożyczkobiorca i rozpoczęcie procesu odbudowy kredytu. Może wydawać się to przytłaczający proces, ale przy odrobinie planowania możesz uzyskać potrzebne pieniądze i uzyskać kontrolę nad swoimi finansami, zobacz wskazówki na 17bankow.com, dzięki nim decyzja na pewno będzie łatwiejsza

Zrozumienie pożyczek

Poznaj różnicę między pożyczką zabezpieczoną a niezabezpieczoną. Zabezpieczona pożyczka jest zabezpieczona (np. Domem, samochodem lub nieruchomością). Z drugiej strony, niezabezpieczona pożyczka nie ma żadnego zabezpieczenia, więc są bardziej ryzykowne dla kredytodawców i dlatego wiążą się z wyższymi stopami procentowymi. Znane również jako pożyczki osobiste, niezabezpieczone pożyczki to przede wszystkim pożyczki o niewielkiej wartości przeznaczone na pokrycie kosztów remontu domu, małe zakupy (komputery, kosiarki do trawy, systemy bezpieczeństwa) lub na pokrycie nieoczekiwanych wydatków.

Wyjaśnij warunki

W niektórych przypadkach pożyczka ma stałą stopę procentową i określony termin płatności. W innych przypadkach pożyczka może działać jak odnawialna linia kredytowa i jest oprocentowana według zmiennej stopy procentowej.

Oblicz oszczędności

Możesz odliczyć odsetki od pożyczek zabezpieczonych, takich jak kredyty hipoteczne lub kredyty studenckie. Oprocentowanie niezabezpieczonej pożyczki nie podlega odliczeniu od podatku.

Uważaj na pożyczki gotówkowe

Pożyczki gotówkowe typu chwilówki to krótkoterminowe pożyczki o niewielkiej wartości, które mają na celu spłatę gotówki, gdy masz mało gotówki. Oprocentowanie różni się w zależności do pożyczkodawcy, ale upewnij się, że spłacisz pożyczkę w najbliższym dniu wypłaty lub w określonym czasie, aby uniknąć pułapki zadłużenia. Jeśli nie zapłacisz na czas, możesz przedłużyć pożyczkę, ale oznacza to dodatkowe opłaty, które naprawdę mogą się sumować.

Banki i placówki prywatne oferują pożyczki o stopie procentowej nawet 500% lub więcej. Według danych średnie odsetki od tych pożyczek wynoszą 225% do 300%. Dlatego zastanów się dwa razy przed zaciągnięciem karty kredytowej. Zaliczki gotówkowe na karty kredytowe są drogie - odsetki spadają od 30% do 40% po uwzględnieniu opłat.

 Sprawdź, na co Cię stać.

To, że pożyczkodawca pożycza ci pieniądze, nie oznacza, że ??możesz sobie na to pozwolić. Chociaż banki biorą pod uwagę zdolność do spłaty, drugorzędni kredytodawcy, którzy udzielają pożyczek o wysokim ryzyku, nie podejmują tego kroku. Od Ciebie zależy rozważenie tego, czy możesz pozwolić sobie na pożyczkę.


Banki do swojego, poprawnego funkcjonowania wykorzystują obecnie działania w obszarze pośrednictwa finansowego. Jednym z takich działań są niewątpliwie lokaty bankowe. Instytucje typu bank z lokat finansują akcje kredytowe. Takie działanie sprawia, że oferty proponowane klientom przez bank są interesujące w dalszym ciągu.

Istota lokat bankowych
Jeżeli bank udziela klientowi kredytu wiąże się to z odpowiednim oprocentowaniem pożyczanej przez bank kwoty. Zwiększenie oprocentowania wpływałoby źle nie tylko na klientów, ale również na gospodarkę kraju. Ponadto warto zauważyć, że lokaty bankowe są dobrym wyborem dla osób, które są w posiadaniu gotówki i chcą ją dobrze zainwestować odnosząc przy tym zysk, należy tylko odpowiednio wybrać rodzaj lokaty.

Lokata terminowa
Mianem lokaty terminowej nazywane są środki, które nie są przeznaczone na aktualne potrzeby klienta. Pieniądze powierzane są bankowi na pewien, z góry określony umową czas. Im dłuższy termin trwania lokaty tym większe są zyski klienta wynikające z wyższego oprocentowania. Zazwyczaj ewentualne zerwanie lokaty przed terminem wynikającym z umowy skutkuje brakiem zysków z oprocentowania, jest to jednak realne i nie podlega żadnej karze.

Depozyt a vista
Ten rodzaj lokaty bankowej nazywany jest często również wkładem a vista. Jest to wkład pieniężny, który klienci banku przechowują na prywatnych rachunkach i kontach bankowych. Inaczej niż w przypadku lokat terminowych środki te mogą być wypłacane w każdym momencie. Minusem takiego depozytu jest to, że proponowane na nim oprocentowanie jest bardzo niskie, przy małych kwotach praktycznie znikome.

Inne formy lokat bankowych
Alternatywą dla standardowych lokat bankowych oraz depozytów a vista są prowadzane od jakiegoś czasu konta oszczędnościowe. Jest to forma coraz częściej wybierana przez klientów banków. Pieniądze umieszczone na takim koncie są widocznie bardziej oprocentowane niż na zwykłych kontach bankowych. Często nawet niewiele różnią się od lokat terminowych. Niestety jest to nadal stosunkowo nowa metoda stosowana przez banki, która ma sporo minusów - jednym z nich są ukryte punkty w regulaminach, których często nie dostrzegają klienci. Osoby, które nie orientują się w kwestiach finansowych powinny skorzystać z pewniejszych ścieżek.


Lokata bankowa to w dalszym ciągu najpopularniejsze narzędzie oszczędnościowe w krajowych gospodarstwach domowych, ale czy rozumiesz wszystkie zalety takiego depozytu i jesteś w stanie je maksymalnie wykorzystać? W artykule otrzymasz informacje o najważniejszych korzyściach wynikających z posiadania różnorodnych lokat dostępnych w bankach detalicznych.

Omówienie korzyści wynikających z założenia lokaty bankowej

Przede wszystkim jedna z najważniejszych zalet wynika z oszczędzania na bazie niskiego wkładu. Nie musisz dysponować ogromnym kapitałem, aby generować dochody pasywne. Lokata bankowa umożliwia rozpoczęcie oszczędzania nawet od poziomu 500 – 1000 złotych, co jest dużym plusem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z finansami osobistymi. Nie musisz zostawać przy jednej lokacie bankowej. Ten rynek charakteryzuje się sporą różnorodnością. Lokaty bankowe dzieli się na te dedykowane klientom indywidualnym, a także biznesowym, na lokaty długoterminowe z nieco większym oprocentowaniem, krótkoterminowe umożliwiające idealne zarządzanie płynnością. Można powiedzieć, że lokata bankowa wpisuje się właściwie w dowolne strategie inwestycyjne. Nawet inwestorzy indywidualni wykorzystują depozyty oszczędnościowe, aby przeczekać kryzysowe czasy na rynku papierów wartościowych. Nie musisz przy zakładaniu lokaty bankowej śledzić żadnych dodatkowych czynników ekonomicznych, wskaźników inflacyjnych, czy innych informacji nadchodzących z gospodarki narodowej. Masz praktycznie pewność wypłaty konkretnego zysku umówionego przy zakładaniu depozytu. Określony zysk na lokacie bankowej, nawet niewielki to główna zachęta do oszczędzania w taki sposób.

Czy dodatkowe ryzyko się opłaca?

Jeżeli myślisz o nieco większym ryzyku rozważ założenie bezpłatnego rachunku w domu maklerskim, a także zakup akcji, obligacji korporacyjnych, czy nawet instrumentów pochodnych. To jednak rozwiązanie przeznaczone wyłącznie osobom potrafiącym wytrzymać wysokie obciążenie ryzykiem. Przy dużym kapitale banki detaliczne proponują klientom podniesienie oprocentowanie. Różnica w takim przypadku jest naprawdę spora. Wiele osób odkłada całe oszczędności rodzinne w ten sposób, aby uzyskać lepsze warunki wypłaty zysku. Poza tym jesteś w stanie wykorzystać potencjał lokat promocyjnych dostępnych praktycznie w każdym banku. Lokata bankowa to uniwersalne rozwiązanie oszczędnościowe, w którym nie występuje absolutnie żadne ryzyko. Przy świadomym podejściu do wyboru lokat zarobisz znacznie więcej. Co myślisz o potencjale lokat bankowych?


Bank Credit Agricole stara się sprostać wymaganiom swoich klientów i właśnie w tym celu jego oferta staje się coraz bardziej rozbudowana. Jedną z ciekawszych ofert jakie można znaleźć na rynku jest kredyt hipoteczny przygotowany właśnie przez ten bank. Sprawdźmy jego szczegóły. Bardzo duże znaczenie przy wyborze kredytu mieszkaniowego ma maksymalna jego kwota. Mieszkanie, które sporo kosztuje może być trudno kupić za pomocą kredytu mieszkaniowego. Maksymalna kwota jaką udostępnia kredytobiorcom Bank Credit Agricole jest dosyć wysoka i wynosi 3 500 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym do 35 lat. Przy tak wysokiej kwocie jest to kredyt dosyć kosztowny. Kredytobiorcę będzie on kosztował 3 100 955 złotych. Jest to naprawdę spora suma. Każda z rat miesięcznych będzie po 15 717 złotych. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest równa 3,96%. Sprawdźmy parametry kredytu mieszkaniowego dla mniejszej kwoty 200 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 30 lat. Taki kredyt mieszkaniowy będzie kosztował 123 312 złotych. Każda z rat miesięcznych jaką będzie spłacał kredytobiorca będzie po 898 złotych. RRSO będzie tutaj równe 3,96%. Dzięki temu, że infolinia jest czynna cała dobę przez cały tydzień w każdej chwili można zadzwonić i zapoznać się ze szczegółami oferty, zobacz opinie na temat tej oferty na innych portalach - np na http://www.prokredyty.com.pl/.

Wiek kredytobiorcy został przez bank określony od minimum 18 lat do maksymalnie 70 lat. Co ważne minimalny okres kredytowania to jeden miesiąc. Można pożyczyć pieniądze i oddać je za miesiąc lub rozłożyć na maksymalnie 420 miesięcy. Jest to bardzo duża zaleta oferty, gdyż większość kredytów mieszkaniowych trzeba rozłożyć na minimum rok. Minimalna kwota jaką udostępnia bank jako kredyt mieszkaniowy to kwota 40 000 złotych. Jak już wspomnieliśmy wyżej maksymalnie możemy pożyczyć 3,5 miliona złotych. Kwota jest ogromna i przeznaczona dla firm i większych korporacji. Zwykły człowiek, ani nie otrzyma kredytu na taką kwotę, ani też nie byłby w stanie jej spłacić. Do złożenia wniosku o kredyt tak jak w każdym banku potrzebne są pewne dokumenty. Tutaj rodzaje i ilość dokumentów jakie musi złożyć kredytobiorca ustalane są indywidualnie i zależą od wielu czynników. Ma wpływ na to między innymi cel kredytu jak również źródła dochodów jakie osiąga kredytobiorca. Warunkiem skorzystania z oferty jest założenie w banku rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego, na jaki co miesiąc będzie wpływać wynagrodzenie na minimum 2 000 złotych. Maksymalny poziom jaki może osiągnąć w przypadku tego kredytu mieszkaniowego LTV wynosi 90%.


Konsolidacja kredytów gotówkowych to jedno z najciekawszych i zdecydowanie najpopularniejszych narzędzi restrukturyzacji trudnego zadłużenia. Niestety nie każdy kredytobiorca decyduje się na konsolidację ze względu na stosunkowo wysokie koszty rozwiązania. Czy jednak warto faktycznie rezygnować z konsolidacji kredytów gotówkowych? W artykule poznasz, czym się wyróżnia wskazane narzędzie i w jakich warunkach sprawdza się naprawdę profesjonalnie, ofertę kredytów konsolodacyjnych znajdziesz na 17bankow.com.

Wartość konsolidacji w nadmiernie zadłużonym gospodarstwie domowym

Na rynku występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych, a mianowicie gotówkowy i hipoteczny. W przypadku konsolidacji kredytów gotówkowych kredytodawca zamyka za kredytobiorcę zobowiązania związane z klasyczną konsumpcją, a nie dużymi inwestycjami. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy obejmuje przede wszystkim pożyczki na samochód, limity na kartach kredytowych, drobne chwilówki z sektora pozabankowego. Najpopularniejszy termin obowiązywania gotówkowych kredytów konsolidacyjnych to siedem, osiem lat. Rzadko udziela się kredytów konsolidacyjnych na dłużej niż dziesięć lat. Dzięki tym wskazówkom znacznie lepiej określisz ewentualne koszty zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie, jeżeli nie chcesz mieć do czynienia z dużymi kosztami przelewów za raty innych pożyczek i nie radzisz sobie organizacyjnie. W końcu na przelewy trzeba poświęcić trochę czasu. Przy takim rodzaju konsolidacji może dojść do dodatkowego ubezpieczenia umowy, jeżeli kredytobiorca nie dysponuje solidną zdolnością kredytową. Kredytodawca nie wymaga z reguły majątkowych zabezpieczeń, chociaż wszystko zależy od regulaminu konkretnej instytucji finansowej. Po dobrej analizie konsolidacja może okazać się znacznie tańsza od standardowych pożyczek gotówkowych.

Bez pozytywnej zdolności kredytowej nie ma szans na konsolidację

Konsolidacja kredytów gotówkowych to narzędzie przyjazne dla kredytobiorców, ale pod warunkiem dysponowania pozytywną zdolnością kredytową. Bez tego nie można mówić o osiągnięciu optymalnych warunków restrukturyzacji zadłużenia. Teraz wiesz, w jaki sposób zastosować konsolidację zadłużenia i w jakich warunkach przydaje się najbardziej. Czy skorzystasz ze wskazówek?